prace prividelek


By Anonym - Posted on 22 Leden 2010

ahoj ,
mam trvaly pobyt ve Vidni, mam i pracovni povoleni - momentalne jsem na pracovnim urade ve Vidni / AMS /a pobiram soc.davky.
Muj problem - neumim nemecky./ani trochu/Nevite nekdo o kurzu na vecer ,kde se uci opravdu od zakladu??
diky

Tagy

.. sice nerozumim jak nekdo muze mit trvaly pobyt ve vidni, pracovni povoleni a pobirat soc. davky a NEUMET nemecky! ale urcite na AMS maji nabidky nemeckych kursu.

Me rekni jak jsi se sem dostal nebo co jsi doposud delal?!

Jinak doporucuji www.deutschinstitut.at ... domluvis se tam i cesky!

... a dalsi nechapu proc se tento post jmenuje "prace prividelek"

dik za kontakt.

....ještě dodatek: takový lidé, kteří si tu dobře žijí na účet těch, kteří sem přišli opravdu pracovat a slušně žít, nepotřebují žádný kurs Němčiny, ale zpáteční jízdenku tam, odkud sem přišli...Pěkný den přeji.

aha - vy jste se narodil a nemecky uz umel ,ja ne .Maminka a tatinek me ucili cesky a ve skole anglicky. Tak to se omlouvam ,ze nejsem takovy genius jako vy.

... s tim musim jen souhlasit!!!

Bohuzel me neodpovedel kde se tu vzal a co tu vlastne delal ...

Taky nikde nevidim vas zivotopis , tak nechapu proc bych mel psat svuj.

....ale já tomu rozumím---takhle se totiž dobře žije na účet státu---pár měsíců pracovat, je jedno co...a pak si pěkně užívat Arbeitslosengelt, pak Notstandhilfe , no a pak přijde penzička.....a je "postaráno"...k tomu samozřejmě od Magistrátu 12 zaplacený nájem a elektřina, zvýhodněné jízdné, žádné poplatky za televizi, a tak dále a tak dále...Nechci se toho člověka, který pobírá sociální dávky nijak dotknout, ale právě takový lidé,a je jedno z jakého konce světa sem přišli, udělali z Rakouska zbídačenou zemičku, která jen tak, tak přežívá..A na vině je sociální systém, který rozhazuje plnýma rukama, a každý "vychcánek" tady má ráj na zemi.

Diky - je videt, ze se vyznate -aspon vim co vse muzu zadat.

Nejspíš pisatel nebude ani Čech ani Slovák,protože by to napsal bez chyb. Když se naoko přiženil nebo přivdal do Rakouska,tak proč ne? Nebo je to Rakušák, který touto cestou přes prividelek hledá osobu na domácí hodiny a tím myslí ten přivýdělek.....