Yesss Internet


By dasty - Posted on 29 Červen 2008

Před měsícem jsem řešil problém jak se připojit k Internetu. Vzhledem k tomu, že mobilita je pro mě velmi důležitým faktorem, bylo mi jasné, že využiji z nabídek některého z mobilních operátorů, kteří poskytují připojení přes UMTS = sítě třetí generace. Vzhledem k tomu, že jsem dlouhodobě spokojeným vlastníkem HTC Tytn II, který má podporu pro téměř všechny druhy datových přenosů včetně HSDPA, nechtěl jsem zbytečně plýtvat a chtěl jsem pouze simkartu a využít stávající telefon i jako modem. Z tohoto mě vyšly následující požadavky na budoucí připojení:

  • Možnost připojení na Internet z HTC Tytn II - například ve vlaku či autobuse
  • Možnost připojení na Internet z mého Laptopu
  • Možnost telefonovat z HTC Tytn II

Našel jsem pouze jednu jedinou nabídku, která by umožňovala jak datové přenosy tak i telefonování a tou byla Diskont-Surfen wertkarte od Yesss, kterou jsem si za 20 euro koupil v Hoferu vedle práce. V obálce jsem našel průvodní dopis s celkem nic moc neříkajícími informacemi a vlastní sim kartu. To bylo vše. Simkartu jsem dal normálně do telefonu a vyzkoušel. V obálce bohužel chyběly jakékoliv informace ohledně nastavení datových přenosů. Naštěstí jsem velmi rychle vygooglil, že je potřeba nastavit APN na "web.yesss.at" a všechna ostatní nastavení jako třeba uživatelské jméno či heslo nechat prázdné nebo nechat původní automatické hodnoty. Poté už jsem se v pohodě připojil na Internet - sice pouze přes ukrutně pomalé GPRS, neb jsem měl do té doby nastaven telefon na GSM only, abych šetřil baterku.

Jaké bylo ale moje rozčarování, když jsem povolil připojení do UMTS sítí. Telefon se připojil do staré GSM sítě, pak se přepojil do UMTS, ze které se ale po cca 20ti sekundách odpojil. Poté byl cca tři minuty bez signálu a pak se zase připojil do GSM a celé kolečko se opakovalo. Proto jsem přepnul telefon zpět do GSM only režimu. Vše fungovalo, ale rychlost internetu přes GPRS je opravdu tragická. Celý problém jsem řešil na UMTSLink fóru a nakonec jsme tak nějak dospěli, že chyba bude asi v mém telefonu. Poté co jsem se už chystal s telefonem do opravny, tak jsem zase povolil UMTS sítě, abych jim svůj problém mohl předvést a telefon jakoby se opravářů zalekl, se rázem vzpamatoval a už čtrnáct dnů vše funguje jedna báseň, včetně velmi rychlých přenosů s využitím HSDPA.

V průměru prosurfuju méně jak jedno euro za týden - vyřídit maily, kouknout na nějaké weby, přečíst články a tak - vypnul jsem tedy všechny zbytečnosti jako obrázky, reklamy a jim podobné, což množství přenesených dat velmi snížilo.

Yesss je virtuálním operátorem. Své služby nabízí skrz síť One, takže mají stejné pokrytí. V celé Vídni kromě metra se připojuji přes velmi rychlé HSDPA. Při cestě vlakem do Břeclavi se telefon kousek za Vídní přepojí do GSM a pak už je nutné vystačit z GPRS. Cesta do Bratislavy je taktéž bez 3G pokrytí, ale celkem často se dalo využít alespoň EDGE.

Suma sumárum. Pokud sháníte levné leč mobilní připojení k Internetu a neplánujete hodně stahovat, nebo se přes Internet koukat na filmy, považuji připojení od Yesss za rozumnou volbu a kdybych si měl po tom měsíci vybírat znova, tak by moje volba zase padla na Yesss a to hlavně kvůli bezproblémovým hlasovým hovorům.

Ekstrakcja informacji Warszawa świadczy usługi przywracania dostępu do sformatowanych danych po jakichkolwiek wariantach uszkodzeń nośników, jak: zniszczenia logiczne typu formatowanie dysku. Wejdź tutaj aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi [url=https://odzyskiwanie-danych-z-dysku.warszawa.pl/]odzyskiwania danych[/url]

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Prosím vyplňte.