Dvorní divadlo v Lednicko-valtickém areálu


By Anonym - Posted on 12 Červenec 2012

Profesionální herci Městského divadla Brno se rozhodli během letních divadelních prázdnin nezahálet. S myšlenkou spojit kvalitní dramatické umění s kouzlem Lednicko–valtického areálu a originálním divadelním prostorem přišel herec, režisér a pedagog Zdeněk Černín.

Ve své hlohovecké chalupě každou středu v červenci a srpnu rozehrává s kolegou Patrikem Bořeckým komedii o lásce s krkolomným názvem Enigmatické variace.

Oblíbené dílo Francouze E. E. Schmitta se odehrává na opuštěném skandinávském ostrově, kde se před civilizací skrývá zapšklý spisovatel. Když jej objeví pisálek z lokálního deníku, vtipné slovní přestřelky startují.

Inscenace založená na humorných dialozích herecké dvojice a neformální atmosféře je možno vidět každou středu od půl deváté večer na dvoře domu v ulici Chalupky.

Z recenze:
"Nikdo z diváků po dynamickém a hlučném vstupu netuší, že bude následovat s chirurgickou přesností hluboko vedená sonda, že budou v následujících 90 minutách svědky několika nečekaných zvratů, rozkrytí jiných pohledů na vztahy mezi dvěma lidskými bytostmi. Tato inscenace „nespadla z nebe“ jen tak, jako náhodný úspěch divadelních volontérů. Zdeněk Černín patří mezi renomované české divadelní režiséry a herce, dnes jsou jeho talent a zkušenosti bohužel spíše opomíjené. Na výsledném tvaru svých inscenací se vždy projevoval také jako zdatný dramaturg (tak je tomu i v případě výběru a úpravy „Enigmatických variací“). Patrik Bořecký a alternující David Kaloč jsou ostřílenými herci z brněnských scén. Proto zdůrazňuji, že nejde o nějaký omyl exhibujících snaživců, ale o cílenou snahu přinést do českých, ale především jihomoravských divadelních vod kvalitu, která v záplavě rádoby efektních (a nejednou hloupých) projektů chybí." (V. Kudláč)

Vstupenky na představení je možno si rezervovat na tel.: 608 976 408 nebo na dvornidivadlo@seznam.cz

Fotografie z představení na http://www.facebook.com/DvorniDivadlo

Tagy